טקסט על הפרויקט
סגור טקסט

האוניברסיטה של נצרת " קמפוס בעיר"

הפרויקט ממוקם בעיר נצרת, במרכז המטרופולין של הגליל התחתון. הפרויקט עוסק בבעיית התרוקנות השוק והעיר העתיקה הסמוכים לרחוב פאולוס הששי, והירידה המשמעותית בתחום המסחר באזור מרכז נצרת על ידי תכנון האוניברסיטה כקמפוס עיר על הציר הראשי של נצרת לעומת המיקום שנקבע לה בדרום העיר.
תכנון האוניברסיטה במרכז העיר הוא פתרון לכמה בעיות הקיימות היום: בעיות כלכליות , מסחר ותרבות.
בשנת 1990 התחילה העירייה בפרויקט הנקרא "נצרת 2000", שמטרתו היתה לשפץ את השוק והעיר העתיקה לקראת שנת 2000. פרויקט זה היה משמעותי עבור נצרת כעיר נוצרית האמורה להכיל מיליוני צליינים הבאים לבקר בה. אך התכנון הלקוי של המדינה עבור נצרת הצליח להכשיל את הפרויקט בפן התרבותי, ופריסתו על גבי שנים רבות גרמה לסוחרים לנטוש את השוק, אליו היה בלתי-אפשרי להגיע עקב עבודת החפירות הממושכת. לעומת זאת, נבנו מרכזי מסחר רבים מסביב לנצרת אשר שייכים לנצרת עילית, הבנויה כאנטיתזה לנצרת.
קמפוס העיר אמור לתת פתרון אולטימטיבי לכל הבעיות האלו, ולהחזיר את המרכז לחשיבותו על ידי משיכת אוכלוסיה צעירה מהסביבה, וכך לרענן את המסחר ולספק מקומות עבודה.
הבניין המרכזי של האוניברסיטה מתוכנן בצורת הר ירוק ומיוער, על מנת לתת מקום ציבורי וכן במה לכל אירועי הענק שמתקיימים באיזור, כמו השוק חג המולד - Christmas Market וליאלי ראמדאן, במה למתמודדים בבחירות של העירייה. מתחת להר ישנם אולם תאטרון, משרדים ומסחר. מתחת למפלס הקרקע מתוכנן חניון ענק, אשר נותן פתרון לבעיית התנועה הפקוקה בגלל הצפיפות הגדולה בנצרת. שאר הפקולטות של האוניברסיטה בנויות בתוספת בניה מעל בניינים קיימים, חלקם מיועדים לשימור מורש עולמית.